2016. október 04., kedd 15:12

Mesevetélkedő a népmese napja alkalmából a Szent Imrében

Iskolánkban immár hagyománnyá vált, hogy a Népmese Napját megünnepeljük. Idén sem volt ez másképp. 2016. szeptember 30-án iskolánk könyvtárában mesevetélkedőt rendeztünk a 2., 3. és 4. osztályos tanulóknak. A vetélkedőt könyvtárosunk, Ilyésné Tóth Viktória szervezte meg, vezette le. A mesevetélkedőre minden osztályból 3 diák juthatott be egy előzetes szövegértő feladatlap kitöltése alapján. A játékos vetélkedőre 3 meséből kellett felkészülni, ezek: A kőleves, A királykisasszony cipője és a Jankó és a három elátkozott királykisasszony. A zsűrinek, Meseország királynőjének és két hercegkisasszonyának az egyes feladatok értékelése volt a feladata. A gyerekeknek 7 próbát kellett teljesíteni, pl. hétmérföldes csizmában ügyeskedni, játékos matematikai feladatot, keresztrejtvényt, totót megoldani, kirakót kirakni, igaz-hamis kérdésekre válaszolni. A jó hangulatú vetélkedőn a diákok és a zsűri is nagyon jól érezték magukat, mindenki élményekkel feltöltve ment haza.

A MESEVETÉLKEDŐ eredményei:

 1. helyezett: a KIRÁLYOK csapata, tagjai: Szigili Kitti 2.b; Kallós Teréz 3.a; Mészáros Koppány Gyula 4.b
 2. helyezett: a SÁRKÁNYOK csapata, tagjai: Blazsán-Deskó Balázs 2.b; Béres Annamária 3.a; Klincsik Míra 4.a
 3. helyezett: a MANÓK csapata, tagjai: Szrogh Zsófia 2.a; Szalacsi Máté 3.b; Kovárczi Zsombor 4.b

A mesevetélkedő mellett rajzpályázatot is hirdettünk az alsó tagozatos diákok számára. Egy magyar népmese illusztrálása volt a feladat tetszőleges technika alkalmazásával. Ebben az évben is nagyon szép alkotások születtek, melyekből kiállítást rendeztünk, a díjazottak jutalmazására a mesevetélkedő végén került sor.

A rajzpályázat eredménye:

 1. helyezett: Simon Janka 1.b
 2. helyezett: Péter Zsófia 4.b
 3. helyezett: Csatlós Virág 3.b

Különdíjasok:     Szilágyi Júlia 3.a 

Hubai Hanna 4.b

Kovárczi Zsombor 4.b

 • Galéria:
  • helyezettek
  • népmese napja rajzpályázat kiállítása
  • népmese napja vetélkedő feladatsor megoldása
  • népmese napja-a mesevetélkedő 1. helyezett csapata
  • népmese napja-hétmérföldes csizmában ügyeskedés
  • népmese napja-képkirakás a népmese vetélkedőn

Free Joomla templates by L.THEME