2018. december 09., vasárnap 19:33

Szent Miklós "követe" a nyírtelki katolikus iskolába is ellátogatott

Ez a nap - december hatodika -, olyan izgalmat hozott iskolánkba, hogy az egész világot megtaníthattam volna egyetlen földrajz óra alatt.

Minden gyerek csak a délutáni közös ünneplésről beszélgetett, ahogy betette a lábát az osztályterembe. Mondhatnám: „valami volt a levegőben”. Valami nagyon-nagyon jó!
Volt, aki piros sapkában, vagy szarvasagancsban rohangált egész nap, volt aki sütit hozott reggel az édesanyjával, és voltak többen is, akik azt fontolgatták, vajon lesz – e ma felelés vagy dolgozatírás. Amikor meglátták a felsősök a tanári kart tiszta pirosba beöltözve, igazgató helyettes asszonyt piros mikulássapkában, talán megsejtették, milyen különleges nap vár ez a számukra.

A szülők részéről két krampusznak öltözött anyuka érkezett a Városi Könyvtár vezetőjével, a Mikulással. Végig járták az osztálytermeket, ahol ajándékok kerültek elő a bizonyos mikulászsákból. Valaki verset mondott, vagy énekelt, és volt, aki csak meghatódott csendesen, hogy rá is gondoltak a felnőttek. Boldog gyermekarcok mindenütt.
Szent Miklós püspök követői nem aludtak ma Nyírteleken, szorgosan dolgoztak.

Az ünneplés délután az osztályfőnökökkel folytatódott, vidám percek teltek el együtt a gyerekekkel az utolsó busz indulásáig.
Köszönet minden lelkes felnőttnek, aki szeretetével és kedvességével, adakozásával és mosolyával szebbé tette diákjainknak ezt a napot!
Zagyva Klára tanárnő

 • Galéria:
  • DSC_6611
  • DSC_6623a
  • DSC_6626a
  • DSC_6627a
  • DSC_6632a
  • DSC_6655a
  • DSC_6683
  • DSC_6699
  • DSC_6703
  • a