2018. december 20., csütörtök 09:19

Adventi szeretetvendégségre hívták a családokat Egyeken

„Tegyük szebbé 20 család karácsonyát” címet viselő hagyományos plébániai segély-akciónkat ez év adventi időszakában a szokásostól eltérő módon rendeztük meg. Az egyeki Szent József Plébánia közössége, Papp László plébános, és Kirilla Pál, a római katolikus oktatási intézményünk igazgatója december 14-én azokat a családokat hívta a terített asztal mellé, ahol több gyermeket nevelnek, igent mondtak az életre, és elfogadták a gyermekeket Isten ajándékaként.

A vacsora vendégként köszönthettük Bódi Györgyöt, Gyuri bácsit, aki egy közösségfejlesztő célt szolgáló projekt lebonyolításában vállal segítő szerepet. Szolgálatuk köszöneteként sekrestyésünk, az egyházközségünk képviselő testületi tagjai, ministránsai, további egyházszolgái és övéik most a fehér abrosz terítékénél is találkozhattak.

A gyülekező zenés forgatagában Barkóczi Zoltán zongorajátékával biztosította a rendezvény kellemes zenei hátterét. Laci atya köszöntőjében megfogalmazódott, hogy a szívünkben hordozott szép alapokat a felszínre hozva élhetünk Istennek tetsző életet. Az alkalmat megtisztelve, lelkiismeretes óvodásaink és iskolásaink műsorral is készültek a szülők és a pedagógusok felkészítésének köszönhetően. A Csiribiri és a Csipkebogyó néptáncegyütteseink vidámságot hoztak közénk. A négy gyertya meséjét is igazi gyermeki tiszta szívvel adták elő, a remény gyertyájával pedig közös énekünk kíséretében ragyogott fel az adventi gyertyák fénye. Egy kedves testvérpár, Cintia és Zsanett Móra László: Karácsonyi Csengő c. versét mondták el, majd Cintia csengő hangján egy Téli menüettet énekelt. Elhangzott néhány ajándékötlet, amelyek nem kerülnek pénzbe. Ilyen többek között néhány szép dal, melyeket Petró Dalma - művészeti iskolánk énektanára- színvonalas előadásában, csodálatos hangjával egy csokorban adott át nekünk.

Hála legyen Istennek, hogy valamennyien részesei lehettünk ez estének. Látva a jelenlévők tekintetét, mosolyát, meghitt beszélgetését, a gyerekek önfeledt játékát megtapasztaltuk, hogy nagyon meghatározó a személyes találkozás.

A társadalmi kohézió erősítése az egyházak és civil szervezetek közösségfejlesztő tevékenységének bővítésével EFOP-1.3.7-17-2017 pályázat keretében valósult meg a rendezvény.

Pappné Fekete Mónika

Fotó: Bódi Viktor

 

 

 • Galéria:
  • _DSC0687-1
  • _DSC0690-1
  • _DSC0700-1
  • _DSC0705-1
  • _DSC0708-1
  • _DSC0713-1
  • _DSC0717-1
  • _DSC0740-1
  • _DSC0759-1
  • _DSC0768-1
  • _DSC0768-2
  • _DSC0771-1