2019. augusztus 13., kedd 13:35

Ép testben ép lélek – Az egyeki hittanos gyermekek Jánkmajtison voltak sport és hittantáborban

Az egyeki egyházközség hittanos gyermekei felnőtt kísérőkkel idén augusztus 5-9-ig Jánkmajtison táboroztak.

Mi kell egy jó táborhoz? Válaszd ki a megfelelő helyszínt és időpontot, legyenek vállalkozó kedvű kicsik és nagyok, adj hozzá nagy adagban jókedvet, változatos programot, fűszerezd meg lelkiséggel, gondoskodj sok-sok mozgásról és szinte garantált a tábor sikere.
A helyszín kiválasztásánál egyházmegyénk területén újonnan kialakított zarándokházat választottuk, első vendégeiként a minden szempontból ideális táborhelyül. Jézus Krisztus arra kéri tanítványait, hogy a mindennapi feladatok és az evangélium hirdetésének nagy szolgálata közepette se feledkezzenek meg arról, hogy szükség van megállásra, az élet rejtett szépségeinek meglátására, egymással töltött minőségi időre. A jánkmajtisi „Jánki Lukács Zarándokház” ezt a jézusi nemes küldetést szeretné teljesíteni, amikor szeretettel várja mind az egyéni, mind a közösségben elcsendesedni, megpihenni és kikapcsolódni vágyókat, akik szeretnék ebben a rohanó világban felfedezni Isten teremtett világának szépségét a szatmári tájon és embereken keresztül, találkozni valódi önmagukkal, időt és figyelmet ajándékozni a másiknak – írták vendéglátóink a helyszínről. Valóban minőségi időt töltöttek Jánkmajtison az egyeki gyerekek és felnőttek egyaránt.

A vállalkozó kedvű kicsikből és nagyokból sem volt hiány, jól összeszokott közösség kelt útra hétfőn reggel. Egyházközségünk fiataljai, felnőtt munkatársai évek óta táboroznak együtt, hogy a mögöttük hagyott hónapok fáradalmait együtt pihenjék ki, örüljenek egymás társaságának. Egy felújított, kellemes zarándokház szálláshelyre érkeztünk, ahol kedves emberek fogadtatásban és folyamatos gondoskodó szeretetükben részesültünk. A változatos programok között szerepelt sok sport, tekintettel arra, hogy az EFOP-1.3.7-17-2017-00296 azonosító számú projekt finanszírozta a tábor költségeit. Mindennapos testnevelésünket reggeli tornával indítottuk, majd a közkedvelt foci, játszótéri ügyességi torna, illetve különböző mozgásos játékok (pl. számháború) alkották. Az egyik tábori napon kicsik és nagyok két keréken tettünk látogatást Nagygécre, a szellemfaluba, ott a helyi történelem részleteiből kaptunk ízelítőt, és a kilátóból is gyönyörködtünk a táj szépségébe.

Természetesen a mozgás mellett a lelki programok adták a keretét napjainknak: közös reggeli és esti imával kezdtük és zártuk a napot, a szentmise és zsolozsma végzése segített abban, hogy Isten jelenlétében töltsük el az időt, és neki adjunk hálát azért, amivel megajándékozott bennünket. A napjainkat átölelte az angyali őrködésünk, az őrangyalos játék.
A tábor egyik napján Kolozsvárra látogattunk. Helyi idegenvezetőnk, dr. Poszet Szilárd egyetemi adjunktus volt, aki általános fizikai és társadalmi földrajzot, térképészetet, környezetföldrajzot, településtant és éghajlattant is tanít. Vele sétáltunk a kincses Kolozsvár utcáin és kerestük fel a legfontosabb nevezetességeket.

Íme egy kis ízelítő a táborozók visszajelzéseiből:

Legjobb élményem az erdélyi utazás volt, mert először járhattam "külföldön," és nagyon tetszett Kolozsvár. Örültem a vizespalackos kézszorítós játéknak, és a legszebb pillanatom az volt, amikor Tomi, az őrangyalom vitte a táskámat Kolozsváron, és nem nekem kellett cipelnem azt. (Petra)

Az volt a legjobb, amikor számháborút játszottam a barátaimmal és megszereztem a zászlót. Az esti szalonnasütés is nagyon hangulatos volt. (Levente)

A legjobb élményem a számháború volt, valamint a csülkös játék, kicsit újra gyermek lehettem. Az esti énekes imádság "Az immár a nap leáldozott" nagyon sokat jelentett számomra, valamint az esti játékok, ahol együtt lehettem a gyermekeimmel. (Maffiás játék)

A legszebb pillanatom a tábortűz melletti szalonnasütés volt, és az, amikor Janka elaludt, és a vecsernyén is részt vehettem. (Gizella)

A csütörtöki strandoláson nagyon jól éreztem magam a barátaimmal. A látogatás a kolozsvári Házsongárdi temetőben, a lenyűgöző táj, biciklitúra is nagyon jó volt. Rengetek élménnyel gazdagodtam, hitemet mélyítettem és új barátokat szereztem. Ezúton is szeretném megköszönni a szervezőknek, hogy ezt a pár napot együtt tölthettük. KÖSZÖNÖK MINDENT! (Nóra)

Cintia első alkalommal volt távol a családjától. Anyukája írta: „Minden nap boldogan mesélt a napi programokról. Hétfőn az utazásról, a szállásról, a számháborúról. Kedden a kerékpártúráról, hogy ő nagy kerékpárral is tud közlekedni. Szerdán a kolozsvári utazásról: " Anya, nagyon messze voltunk, nagyon szép volt, nagyon elfáradtam. Csütörtökön a fürdőzésről, és az esti nyársalásról boldogan mesélt. Említette a reggeli tornát, és azt, hogy nem takarítottak rendesen, ezért nem ők voltak a legügyesebbek. Köszönöm, hogy ott lehetett és ilyen sok élményben részesülhetett.”

Nekem az tetszett a táborban a legjobban, hogy nagyon jó volt a társaság! Ez elfeledtette velem azt is, hogy néha jól elfáradtam. A házigazdák pedig olyan kedvesek voltak!! Nagyon-nagyon jól éreztem magam! Köszönöm, hogy ott lehettem! (Bibi)

Bibi édesanyja írta: Nagyon tetszik, hogy hatalmas hangsúlyt fektettetek a közösségformálásra, és ez megalapozta a tábor családi légkörét. A gyerekek élményei és a fotók is tükrözik a kohéziót. Bibinek ez volt a legfontosabb, és a programok is szuperek voltak! Köszönjük a lehetőséget!
Nagyon jól éreztem magam a táborban, mert egy szerető közösségben voltam. Jók voltak a játékok, közelebb kerültünk egymáshoz. Az esti előadásokat és a tábori programokat is nagyon élveztem. A kerékpártúra eléggé fárasztó volt, de megérte a fáradtságot, mert láthattam a nagygéci templomot és környékét. A kolozsvári kirándulás remek élményt jelentett nemcsak számomra. Igaz, hogy már egyszer jártam ott, de nem láttam ennyire részletesen a templomokat, szobrokat. A fürdőben is jól éreztem magam. Köszönöm, hogy ott lehettem! (Kamilla)

Sok új élményt szereztem a táborban. Jó volt egy remek közösségben tölteni az időt, illetve új játékokat megismerni. Nem bántam meg, hogy elmentem, ha tudok jövő évben is ott leszek. (Tomi)

„Minden tetszett”- így vélekedtek a gyerekek. Így a valóságot dalba öntve énekelhettük, hogy „Jó, jó, jó, jó, de jó nekem....” Búcsút vettünk a nagyszerű vendéglátóinktól és a szuper táborhelytől! Nagyon sok, imádságos, sportos egyszerűen szép, gyönyörű, vidám, tartalmas, pihentető, játékkal teli, fürdős, finom, bulizós, tervezett, szervezett, váratlan, meghitt, szeretetteljes élményekben lehetett részünk fantasztikus gyerekekkel és felnőttekkel! (Papp család)

Az érkezést követően a legjobb barátnőmmel, Sárával kerültem egy szobában, aminek mindketten nagyon örültünk. Talán ez volt az első napom legnagyobb öröme, bár édesapám és öcsém szórakoztató előadása is nagyon vicces volt. Szerdán korán keltünk, hogy átlépve a határt eljuthassak abba a városba, amiről már nagyon sokat hallottam, de még nem jártam ott. Olyan dolgokat tudtam meg, amelyek kíváncsivá tettek. Ilyen a kincses város és az Erdély kapuja elnevezés, Mátyás király és a bíró története. A város: Kolozsvár. Egy nagyszerű ember várt minket, aki több órán keresztül mesélt a város nevezetességeiről, múltjáról, jelenéről és válaszolt minden kérdésünkre. Eközben sokat sétáltunk, pihentünk a templomokban. Ilyen volt a Farkas utcai református templom, a domonkos szerzetesek, a ferencesek temploma, ahol a csíksomlyói Szűzanya szobrának másolata látható. Pihentünk a régi várfal tövének hűvösében is. Vizeskedtünk a főtér szökőkútjánál a Mátyás szoborral szemben. Visszafelé a buszon énekeltünk és sokat játszottunk. Erre is jó volt a hosszú út. Minden nap nagyon finom és bőséges étkezésben volt részünk, amiért köszönettel tartozunk vendéglátóinknak. Még arra is figyeltek, hogy a hosszú utakon legyen mit ennünk. Köszönök mindent! (Papp Lili Mária)

Köszönöm szépen az egyeki plébániának és a tábor szervezőinek, hogy együtt tölthettük ezt az időt, és színesebbé tették a hetet. Visszagondolva nagyon hamar eltelt az ötnap, de sosem unatkoztunk. Minden nap izgatottan vártuk az aznapi programokat. Esténként pedig kis meglepetéssel készültek a felnőttek, színházi jelenetekbe beillő előadást láthattunk. Az őrangyalos játék is tanulságos volt, megtanultunk a másik emberhez figyelemmel fordulni, kedveskedni. Rengeteg helyre eljutottunk. Számomra legjelentősebb élmény a kolozsvári városnézés. Mindezekért hálás vagyok a Jóistennek, hogy lehetőséget adott mindannyiunk számára, hogy a ,,Hittanos-Sport Táborban lehettünk”. A vallás gyakorlása mellett, sportos játékokat is űztünk, megannyi élménnyel gazdagodtunk, minden gondot elfeledve önfeledten nevettünk, jól éreztük magunkat. Hitünkben gyarapodtunk, új emberekkel ismerkedhettünk, általuk barátságra leltünk. Külön köszönet a házias ellátásért. Életre szóló emlékekkel térhettünk haza! (Angéla)

A tábor résztvevői
Fotó: Nyeste Tamás

 • Galéria:
  • 1-1
  • _MG_1808-1
  • _MG_1822-1
  • _MG_1848-1
  • _MG_1899-1
  • _MG_1915-1
  • _MG_1953-1
  • _MG_1960-1
  • _MG_1973-1
  • _MG_1985-1
  • _MG_1994-1
  • _MG_1999-1
  • _MG_2009-1
  • _MG_2011-1
  • _MG_2019-1
  • _MG_2024-1
  • _MG_2028-1
  • _MG_2053-1
  • _MG_2056-1
  • _MG_2059-1
  • _MG_2085-1
  • _MG_2098-1
  • _MG_2130-1
  • _MG_2141-1
  • _MG_2154-1
  • _MG_2158-1
  • _MG_2166-1
  • _MG_2167-1
  • _MG_2267-1
  • _MG_2273-1
  • _MG_2298-1
  • _MG_2315-1
  • _MG_2323-1
  • _MG_2333-1
  • _MG_2365-1
  • _MG_2380-1
  • _MG_2388-1
  • _MG_2421-1