2017. június 19., hétfő 10:34

Személyi és területi változások a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye területén

A Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegyében Palánki Ferenc debrecen-nyíregyházi megyéspüspök 2017. augusztus 1-től az alábbi változtatásokat rendelte el:

Főesperesi kinevezés:

            Fodor András püspöki helynök — bihari főesperes

Esperesi kinevezés:

            Tóth László plébános — debreceni esperesi kerület esperese

Plébánosi felmentések:

            Nyugdíjba vonul: Fülöp Sándor pusztadobosi, Keresztes László kótaji és Orosz Lőrinc székesegyházi plébános.

Plébánosi áthelyezések:

            Felföldi László — Nyíregyháza, Magyarok Nagyasszonyai főplébánia

            Földes Gábor — Tiszavasvári

            Kerekes László — Geszteréd

            Kiss Zsolt Attila — Püspökladány

            Dr. Krakomperger Zoltán — Debrecen Szent Anna-székesegyház plébánia

            Lupsa Tamás — Demecser

            Mák Zsolt Ferenc — Nyírmada

            Pankotai József — Nyíregyháza, Kertváros

            Tóth László — Debrecen, Megtestesülés plébánia

Plébániai kormányzói kinevezések:

            Bancsi Zoltán — Debrecen, Szent István plébánia

       

Kápláni kinevezés, ill. áthelyezések:

            Papp Tamás újmisés — Mátészalka

            Reznek Ádám — Debrecen, Szent Anna-székesegyház plébánia

            Varga Loránd — Debrecen, Szent Család plébánia

Megbízások:

            Bákonyi János egyetemi lelkész — Nyíregyházi Egyetem,  iskolalelkészi feladat további ellátása — Szent Imre Katolikus Gimnáziumban és Általános Iskola, lelkipásztori szolgálat további ellátása — Nyíregyháza-jósavárosi miséző hely

Kisegítő lelkészi kinevezés:

Eiben Tamás — Nyírábrány

Szegedi KálmánDebrecen, Szent Anna-székesegyház

Területi változások:

Ebes filiális egyházközség a debreceni Szent Család plébániához, Borbánya és Nyíregyháza-Nyírszőlős filiális egyházközségek a Nyíregyháza-Kertvárosi plébániához, a kótaji Szent Péter és Pál Plébánia a kemecsei Szent István plébániához fog tartozni.

           

Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye Püspöki Hivatala

Naptár

« Október 2017 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Linkajánló

kurir logo Radio Vaticana logo bonum 
 kat radio  SzentIstvanradio  ujember
mkpk logo 0   vatican  oromhir
cursillo hal kolping
templom logó
kepmas
szentkut
 oseinkhite banner180x300   Máriapócsi búcsúk 2016 2 0
DMK logo 1  nyhmuv kp

Napi evangélium

Napi Evangélium RSS
 • 2017. október 17. – Kedd (Lk 11,37-41)
  Egyik beszéde alkalmával meghívta Jézust egy farizeus, hogy étkezzék nála. Ő el is ment, és asztalhoz telepedett. Amikor a farizeus látta, hogy Jézus étkezés előtt nem mosott kezet, megütközött rajta. Az Úr ekkor így szólt hozzá: „Ti, farizeusok, tisztán...

Magyar Kurír friss hírei

Katolikus Hírportál
 • Harmincöt új szenttel gazdagodott az Egyház
  Október 16-án a Szent Péter téren bemutatott szentmisén harmincöt személyt iktatott a szentek sorába Ferenc pápa: harminc brazíliai vértanút, három mexikói vértanút és két európai szerzetespapot. Írásunkban az Egyház új szentjeit mutatjuk be.
 • Mécs László-emléknapok
  Az október 14–15-én tartott Mécs László-napok keretében szombaton Dobóruszkában, vasárnap a nagykaposi római katolikus plébániatemplomban emlékeztek meg a papköltőről, a Nagykapos és Vidéke Társulás, valamint a Csemadok nagykaposi alapszervezete szervezésében.
 • Időkapszulát helyeztek el a szegedi Karolina-iskolában
  Kettős évfordulóra emlékeztek október 16-án a Boldogasszony Iskolanővérek szegedi iskolájában. Az ünnepség során egy időkapszulát helyeztek el az épület falában, amit száz év múlva bonthat fel az iskola majdani közössége.
 • Országos találkozót tartottak a magyar világi domonkos közösségek
  Október 14-én, szombaton tartották a magyar világi domonkos közösségek (Domonkos-rend világi harmadrendje) őszi országos találkozóját Hódmezővásárhelyen.
 • Ferenc pápa: Nem lehet megőrizni az Egyház tanítását annak továbbfejlesztése nélkül!
  Október 11-én a Szentatya jelentős beszédet intézett az Új Evangelizáció Pápai Tanácsa által szervezett találkozó résztvevőihez a vatikáni szinódusi teremben. Hangsúlyozta az egyház hagyományának dinamikus, élő jellegét, és kiemelte a tanfejlődést a halálbüntetés kérdésében.