2017. október 25., szerda 09:25

Fiatalok európai találkozója

A Taizéi Közösség alapítója Roger testvér a 70-es években útjára indította a Bizalom zarándokútját a földön, azóta a közösség a fiatalokat minden év végén egy közös találkozásra hívja meg, amit több tízezren szoktak elfogadni. Idén a Svájcban található Baselre esett a választás. Basel földrajzi fekvése miatt a találkozó három országban fog zajlódni: Svájcban, Németországban és Franciaországban. A Debrecen – Nyíregyházi Egyházmegye is úgy döntött, hogy elfogadja a meghívást erre a találkozóra és autóbuszt indít a fiatalok számára.

Kiket várunk?

Minden 17-35 év közötti fiatalt a Debrecen – Nyíregyházi Egyházmegye egyházközségeiből.

A 17 évesektől egy szülői beleegyező nyilatkozatot kérünk, amelyet erről az oldalról lehet letölteni: http://taize.fr/hu_article4779.html.

A találkozó gördülékenysége miatt jó, ha tudunk angolul vagy németül.

Hogyan utazunk?

2017. december 27-én reggel 6 órakor indulunk autóbusszal Nyíregyházáról a Nagytemplom mellől (Kossuth tér), majd este 8-9 körül érkezünk Svájcba. Visszafelé január 1-jén délután 4 órakor indulunk és remélhetőleg január 2-án reggel 7-8 körül érkezünk Nyíregyházára.

Hogyan fog kinézni a találkozó?

Amikor megérkezünk különböző plébániákra osztanak szét minket (kb. 10-12 főt együtt), ahol közös délelőtti programok lesznek: rövid katekézis, kiscsoportos beszélgetések, ebéd. A plébániákon fogják megadni a fogadócsaládunkat is (általában 2-4 fő kerül egy családhoz). Nagy valószínűséggel mindenki fog kapni ágyat, de biztonság kedvéért hozzunk magunkkal matracot és hálózsákot.

Délutánonként lehetőség lesz részt venni különböző workshopokon (műhelyfoglalkozásokon), illetve meg lehet ismerkedni Basel és környékének nevezetességeivel.

Este egy közös vacsorára kerül sor a találkozó összes résztvevőjével, majd pedig közös imával zárjuk a napot.

Természetesen nem marad el a szilveszter megünneplése sem, december 31-én este a fogadó egyházközségekben lesz közös ima, amit a „népek ünnepe” követ.

Mennyibe fog kerülni?

Az autóbusz és a biztosítás 39.000 Forintba fog kerülni, emellett pedig a Taizéi Közösség 60 Euro hozzájárulást kér, amiből fedezni tudják a közlekedési jegyet (korlátlan közlekedés Basel környékén), a közös étkezéseket és az egyéb felmerülő szervezési költségeket, tehát összesen 60.000 Forintra kell számolni. Ebből 20.000 Forintot az egyházmegye támogat.

Hogy tudok jelentkezni?

A Debrecen – Nyíregyházi Egyházmegye ifjúsági irodájának facebook oldalán (https://www.facebook.com/ifjusagi.iroda/) találsz egy űrlapot, amit ki kell tölteni a jelentkezéshez. A taize.fr honlapon nem kell külön regisztrálnod, mi ezt megtesszük helyetted!

Meddig lehet jelentkezni?

2017. november 29-ig

Honnan kaphatok bővebb információt?

Gaga Zsuzsa – Nagy Zsolt – Németh István – Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. - +36-30-292-0220

A Taizéi Közösségről bővebben: http://taize.fr/hu

Az idei találkozóról részletesebben a közösség honlapján: http://taize.fr/hu_article4779.html

Az ifjúsági iroda facebook oldala: https://www.facebook.com/ifjusagi.iroda/

Tovább a kategóriában: Gitáros mise november 8-án és 22-én »

Naptár

« November 2017 »
H K Sze Cs P Szo V
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Linkajánló

kurir logo Radio Vaticana logo bonum 
 kat radio  SzentIstvanradio  ujember
mkpk logo 0   vatican  oromhir
cursillo hal kolping
templom logó
kepmas
szentkut
 oseinkhite banner180x300   Máriapócsi búcsúk 2016 2 0
DMK logo 1  nyhmuv kp

Napi evangélium

Napi Evangélium RSS
  • 2017. november 22. – Szerda (Lk 19,11-28)
    Jézus Jeruzsálemhez közeledett. Sokan azt hitték, hogy hamarosan megvalósul az Isten országa, ezért a következő példabeszédet mondta nekik: „Egy előkelő ember messze földre indult, hogy ott királyi méltóságot nyerjen, és úgy térjen vissza. Magához hívta tíz...

Magyar Kurír friss hírei

Katolikus Hírportál

Facebook oldalunk

Youtube csatornánk