A Szent József szobor novemberi útja Egyeken
"Nem kívánok ragyogást, pénzt, dicsőséget.
Csak egy tűzhelyet kívánok.
Hívó lámpafényt, me...
Pál, Krisztus apostola film az Apolló Moziban
A debreceni adventi filmes délután következő alkalmán dec. 15-én, szombaton, 16.00 órától Pál, Krisz...
Adventi meditációt tartottak taizé-i énekekkel a debreceni Kölcsey Központban
Útjaink című adventi sorozatában taizé-i imaórát tartottak december 10-én, Debrecenben, a Kölcsey Kö...
A nyíregyházi Adventi Kupán püspök atyák is fociztak
13 alkalommal léptek pályára az „Adventi Kupa” labdarúgó csapatai, amely bajnokságot ezúttal a Nyíre...
A Szent József szobor novemberi útja Egyeken
A Szent József szobor novemberi útja Egyeken
Pál, Krisztus apostola film az Apolló Moziban
Pál, Krisztus apostola film az Apolló Moziban
Adventi meditációt tartottak taizé-i énekekkel a debreceni Kölcsey Központban
Adventi meditációt tartottak taizé-i énekekkel a debreceni Kölcsey...
A nyíregyházi Adventi Kupán püspök atyák is fociztak
A nyíregyházi Adventi Kupán püspök atyák is fociztak...
2017. október 30., hétfő 13:56

Jubileumi nap a Szent Imrében

2017. október 27-én jubileumi Szent Imre-napra gyűltek össze a Szent Imre Katolikus Gimnázium pedagógusai, diákjai, öregdiákjai és meghívott vendégei. 25 éves múltért adtak hálát a jubileumi szentmisén, melyet az alsó tagozatosoknak lelki vezetőnk, Bákonyi János atya, az 5-12. évfolyamnak Felföldi László helynök atya, a Magyarok Nagyasszonya-társszékesegyház plébánosa mutatott be.

A korosztályokhoz igazodó sporttevékenységek, kézműves foglalkozások, előadások számos élménnyel gazdagították a nap résztvevőit. 25 év – 25 kilométer örömfutásban váltották egymást az alsó tagozatosok a tizenévesek, nagygimnazisták. Egy másik, 30 fős csapat 25 kilométert kerekezett Nyírtelekig s vissza, az iskoláig. Ezzel párhuzamosan az osztályok képviselői Kő-papír-olló stratégiai játékban vettek részt.

A hálaadó szentmise után az alsó tagozatos diákokat a tanító nénik által szervezett kézműves foglalkozások várták, ahol védőszentünk, Szent Imre jelképével, a fehér liliommal díszített könyvecskét, üvegfestés technikájával liliomos rózsaablakot, színes papírból hajtogatott, ragasztott képet alkottak a kisdiákok, így emlékezve az általános iskola 10 éves évfordulójára. Az 5-7. évfolyamos diákokat a 11. a osztály által szervezett lovagi torna várta, mely a mocsárjárástól a sárkányetetésig, a várostromtól a titkok barlangjának felfedezéséig számos élvezetes próbát rejtett. Szent Lászlóról is megemlékezett a torna egy-egy állomása. A 7-12. évfolyamos fiatalok szentimrés öregdiákokkal vehettek részt pályaválasztási beszélgetésen. Egyetemi hallgatók, villamosmérnök, mentőtiszt, nyelvész, közösségszervező andragógus mellett végzett számítástechnikai szakember, agrármérnök, közgazdász segítette a tájékozódást a hivatások világában. A Határtalanul! pályázat témanapja is várta a 7-12. évfolyamosokat, melynek során a délvidéki projektünkben részt vett diákok tájékoztatták társaikat a Határtalanul! program adta lehetőségekről. A szerbiai 5 napos utunk során megismerkedtünk a szecesszió délvidéki fővárosával, Szabadkával, Tóthfalu közösségmegőrző magyarságával, közös szentmisén vehettünk részt a település fiataljaival. A zentai csata emlékműve, a csúrogi magyarság holokausztjának mementója, Pétervárad, Zimony, Nándorfehérvár, Szendrő vára, a nagybecskereki Arany-ballada projekt, színházlátogatás, ismerkedés a város fiataljaival, az aradi vértanúk emléke és az aracsi pusztatemplomhoz vezető viszontagságos utunk élményeit ppt bemutató segítségével elevenítettük fel. A délelőtt zárásaként a forgószínpad elvén szervezett foglalkozásokon megismert délvidéki éneket adtuk elő közösen a kápolnában, majd a különböző tevékenységek aktív résztvevői emléklapot vehettek át.

Elérkezett a délután, a jubileumi gálaműsor ideje, ahol a nézőtér újra megtelt diákjainkkal és meghívott vendégeinkkel. Molnár Katalin főigazgató asszony köszöntője után Megyesi Mária igazgatónő vette át a szót, majd a színpad fokozatosan benépesült az erdő lakóinak örömünnepére érkező tanítványainkkal, akik előadóművészetekben csiszolt tehetségükről adtak tanúbizonyságot. Jaczkó Szilvia klasszikus balett oktató csoportjától a Szent Imre Kicsinyek kórusa vette át a stafétát, szerepeltek versmondóink, mesélőink, alapfokú művészeti iskolánk magánénekes és hangszeres növendékei és a Topogó táncegyüttes néptáncosai is Ugyan Attila néptánc oktató vezetésével. A gálaműsor végén valamennyi fellépő örömtáncot lejtett, így ünnepelve a negyedszázados évfordulót. A gálaműsor rendezője Tormássiné Kapitány Ágotha igazgatóhelyettes, koreográfusa Béres Tímea magyartanár volt, az AMI-s diákok produkcióját Pur Tibor intézményegység vezető fogta össze. A gálaműsor végén a meghívott vendégek a jubileumi kiállítótérben emelték poharukat az újabb 25 évre.

                Boldog 25 éves születésnapot, Szent Imre eszményeihez méltó újabb negyedszázadot kívánunk minden volt, jelenlegi és jövendő szentimrésnek! 

 • Galéria:
  • 25 év 25 km jubileumi örömfutás bemelegítés alsó tagozat-1
  • 25 év 25 km jubileumi örömfutás nagygimnazisták-1
  • 25 év 25 km jubileumi örömfutás általános iskola-1
  • Cover
  • Határtalanul témanap1-1
  • Határtalanul témanap2-1
  • Szent Imre-napi finálé_elismerő oklevél a stratégiai játékban résztvevőknek-1
  • Szent Imre-napi finálé_jubileumi sportesemények résztvevői-1
  • Szent Imre-napi finálé_köszönet az öregdiákoknak-1
  • Szent Imre-napi jubileumi gála pezsgős koccintás1-1
  • Szent Imre-napi jubileumi gála pezsgős koccintás2-1
  • Szent Imre-napi jubileumi gála-1
  • Szent Imre-napi jubileumi gála1-1
  • Szent Imre-napi jubileumi gála2-1
  • Szent Imre-napi jubileumi gála3-1
  • Szent Imre-napi jubileumi gála4-1
  • Szent Imre-napi jubileumi gála5-1
  • Szent Imre-napi jubileumi gála_Megyesi Mária igazgatónő köszöntője-1
  • Szent Imre-napi jubileumi gála_Molnár Katalin főigazgató asszony köszöntője-1
  • Szent Imre-napi kézműves foglalkozás alsó tagozat-1
  • Szent Imre-napi kézműves foglalkozás alsó tagozat_1-1
  • Szent Imre-napi lovagi torna 5-7. évf.-1
  • Szent Imre-napi lovagi torna az 5-7. évfolyamnak-1
  • Szent Imre-napi pályaválasztási beszélgetés szentimrés öregdiákokkal-1
  • Szent Imre-napi pályaválasztási beszélgetés szentimrés öregdiákokkal2-1
  • jubileumi gála finálé-1
  • jubileumi kerékpározás nyírtelekre-1
  • jubileumi szentmise-1
  • kő-papír-olló jubileumi startégiai játék 9-12. évfolyam-1
  • kő-papír-olló jubileumi stratégiai játék 5-8. évfolyam-1

NEKtek! – Veletek!
Készüljünk együtt
az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra

A Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye központi programja 2018-2019
Debrecenben a Megtestesülés Templomban
(4032 Debrecen Borbíró tér 9.)

PROGRAM

Naptár

« December 2018 »
H K Sze Cs P Szo V
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31