Sport és hit - Interjú a keresztény debreceni világbajnokkal
„A sportban a legnagyobb lelki támaszom Isten, segített felállni, átvészelni a nehéz időket és, Neki...
A Boldogságos Szűz Mária követésére tettek ígéretet Nyíregyházán
Nagyboldogasszony ünnepén, augusztus 15-én, Nyíregyházán a Magyarok Nagyasszonya-társszékesegyházban...
Erdő Péter bíboros megáldotta a Szent Korona virágkocsit és Esztergom-Debrecen közös virágkompozícióját
Nagyboldogasszony napján - a 2016-ban megkezdődött hagyományt folytatva - ismét Esztergomba utazott ...
Augusztus 15-én Mária mennybevételét ünnepeljük
A Katolikus Egyház augusztus 15-én, szerdán Szűz Mária halálát és mennybevételét, vagyis Nagyboldoga...
Sport és hit - Interjú a keresztény debreceni világbajnokkal
Sport és hit - Interjú a keresztény debreceni...
A Boldogságos Szűz Mária követésére tettek ígéretet Nyíregyházán
A Boldogságos Szűz Mária követésére tettek ígéretet Nyíregyházán...
Erdő Péter bíboros megáldotta a Szent Korona virágkocsit  és Esztergom-Debrecen közös virágkompozícióját
Erdő Péter bíboros megáldotta a Szent Korona virágkocsit...
Augusztus 15-én Mária mennybevételét ünnepeljük
Augusztus 15-én Mária mennybevételét ünnepeljük
2017. december 13., szerda 15:38

XI. Egyházmegyei Szavalóverseny

Tizenegyedik alkalommal került megrendezésre az egyházmegyei szavalóverseny december 9-én, szombaton a nyíregyházi Magyarok Nagyasszonya-társszékesegyházban és plébánián. A versenyen az egyházmegye huszonöt plébániájáról és a város öt egyházi fenntartású általános iskolájából százhatvan gyermek vett részt. A plébános atyákkal és a hitoktatókkal, valamint felkészítő tanáraikkal és családtagjaikkal összesen körülbelül háromszázan voltak jelen a rendezvényen.

Minden évben nagy öröm találkozni olyan gyermekekkel, akik szívesen tanulnak verseket. Külön öröm, hogy itt olyanok hangzanak el, amelyek költőink keresztény lelkületéről tanúskodnak, ezáltal mélyítve lelkükben az egyház hitét. A barátságos versengést karácsonyi kézműves foglalkozás is kísérte, amelynek célja a szeretetből ajándékozás erősítésének tudatosítása volt.

Ezúton szeretném megköszönni az egyházmegye papjainak és hitoktatóinak munkáját, akik évről évre lelkesen foglalkoznak a rájuk bízott hittanosokkal, felkészítik őket és elhozzák hozzánk. Szeretném megköszönni a zsűri visszatérő tagjainak és annak a mintegy harminc segítőnek – a nyíregyházi plébánia hitoktatóinak és papjainak, valamint a plébánia fiatal és gyermek tagjainak – az egész napos kimerítő munkát, amellyel hozzásegítettek mindenkit, hogy élményekkel gazdagon térjen haza.

Mindenki nevében reméljük, hogy jövőre is találkozni fogunk veletek!

Istentől áldott békés, boldog karácsonyt kívánva:

Tamaskovicsné Tóth Otília
nyíregyházi hitoktató, a szavalóverseny szervezője

 

Óvoda- 1- 2. osztály

Arany fokozat:     Grajczárik Noémi Kíra                              Nyíregyháza

                             Kovács Dorka                                           Mátészalka

                             Mokánszki Milán                                      Nyírtelek

                             Kalmár Botond                                         Debrecen

 

Ezüst fokozat:      Radóczi Sebestyén                                  Nyíregyháza

                             Kovács Anna Laura                                 Mátészalka

                             Ujj Beatrix                                                Oros

                             Papp Csilla                                              Debrecen

 

Bronz fokozat:    Kocserha Anna                                          Nyírkarász

                            Balogh Dorina                                           Nyíregyháza

                            Ruzsnyák Emma                                        Oros

                            Homonnai Éva                                           Egyek

 

Különdíj:             Hepp Petra                                                 Napkor

                            Juhász Viktória                                          Nyíradony

                            Szedleczki Noémi                                      Polgár

                            Hajdu Tímea                                               Kálmánháza

                         

3- 4. osztály

Arany fokozat:   Natkó Dorina                                                Rakamaz

                         Kristóf Balázs                                               Kisvárda

                         Szamosvári Lilla                                            Mátészalka

                         Béres Alexandra                                            Nyíregyháza

 

Ezüst fokozat:    Krámer Zsombor                                         Nyíregyháza

                           Pósz Boglárka                                            Oros

                         Csernyik Noémi                                            Nyírtelek

                         Szilágyi Zsombor                                          Fülöp

                         Vitéz Csongor                                                           Nyíregyháza

 

Bronz fokozat:   Németh Eszter                                                         Kisvárda

                           Fehér Lili                                                    Nyíregyháza

                         Márta Petra                                                    Nyírbátor

                         Dakó Dávid                                                   Nyírtelek

                         Bornemissza Bianka                                      Oros

 

Különdíj:             Lukács Lujza                                               Polgár

                            Derzsényi Dorka Bíborka                          Egyek

                            Pikó Dóra                                                  Kálmánháza

                            Spinyhért Viktória                                      Napkor

                          Aradvári-Varga Emma                                 Püspökladány

 

5- 8. osztály

Arany fokozat:   Viktor Judit                                                 Mátészalka

 Gavola Dávid                                                Nyíregyháza

                         Szilágyi Ádám                                              Fülöp

 

Ezüst fokozat:    Németh Lilla                                                Debrecen

                           Gál Jázmin                                                  Baktalórántháza

                         Grajczárik Adél                                             Nyíregyháza

 

Bronz fokozat:   Papp Bettina                                                Polgár

                         Forrási Réka                                                  Mátészalka

                         Balogh Levente                                             Nyíregyháza

 

Különdíj:           Hornyák Lili                                                Nyíregyháza

                          Tóth Tímea                                                  Gávavencsellő

Óvoda- 1- 2. osztály

Arany fokozat:     Grajczárik Noémi Kíra                              Nyíregyháza

                             Kovács Dorka                                           Mátészalka

                             Mokánszki Milán                                      Nyírtelek

                             Kalmár Botond                                         Debrecen

 

Ezüst fokozat:      Radóczi Sebestyén                                    Nyíregyháza

                             Kovács Anna Laura                                              Mátészalka

                             Ujj Beatrix                                                Oros

                             Papp Csilla                                                Debrecen

 

Bronz fokozat:    Kocserha Anna                                          Nyírkarász

                            Balogh Dorina                                           Nyíregyháza

                            Ruzsnyák Emma                                        Oros

                            Homonnai Éva                                           Egyek

 

Különdíj:             Hepp Petra                                                 Napkor

                            Juhász Viktória                                          Nyíradony

                            Szedleczki Noémi                                      Polgár

                            Hajdu Tímea                                                         Kálmánháza

                         

3- 4. osztály

Arany fokozat:   Natkó Dorina                                                          Rakamaz

                         Kristóf Balázs                                                           Kisvárda

                         Szamosvári Lilla                                            Mátészalka

                         Béres Alexandra                                            Nyíregyháza

 

Ezüst fokozat:    Krámer Zsombor                                         Nyíregyháza

                           Pósz Boglárka                                                         Oros

                         Csernyik Noémi                                            Nyírtelek

                         Szilágyi Zsombor                                          Fülöp

                         Vitéz Csongor                                                           Nyíregyháza

 

Bronz fokozat:   Németh Eszter                                                         Kisvárda

                           Fehér Lili                                                    Nyíregyháza

                         Márta Petra                                                    Nyírbátor

                         Dakó Dávid                                                   Nyírtelek

                         Bornemissza Bianka                                      Oros

 

Különdíj:             Lukács Lujza                                                         Polgár

                            Derzsényi Dorka Bíborka                          Egyek

                            Pikó Dóra                                                  Kálmánháza

                            Spinyhért Viktória                                      Napkor

                          Aradvári-Varga Emma                                 Püspökladány

 

5- 8. osztály

Arany fokozat:   Viktor Judit                                                 Mátészalka

 Gavola Dávid                                                Nyíregyháza

                         Szilágyi Ádám                                                           Fülöp

 

Ezüst fokozat:    Németh Lilla                                                           Debrecen

                           Gál Jázmin                                                  Baktalórántháza

                         Grajczárik Adél                                             Nyíregyháza

 

Bronz fokozat:   Papp Bettina                                                Polgár

                         Forrási Réka                                                  Mátészalka

                         Balogh Levente                                             Nyíregyháza

 

Különdíj:           Hornyák Lili                                                Nyíregyháza

                          Tóth Tímea                                                  Gávavencsellő


NEKtek! – Veletek!
Készüljünk együtt
az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra

A Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye központi programja 2018-2019
Debrecenben a Megtestesülés Templomban
(4032 Debrecen Borbíró tér 9.)

PROGRAM

Naptár

« Augusztus 2018 »
H K Sze Cs P Szo V
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31