A kereszthordozás Istennel könnyebb
Szászné Szarka Gabriella huszonhat évvel ezelőtt egy autóbalesetben deréktól lefelé lebénult. A nehé...
Száz éve született a Debrecenben szolgáló Mándoki Ernő piarista pap-tanár
Szentmisével és emléktábla avatással emlékeznek Mándoki Ernő piarista pap-tanárra születésének 100. ...
„Szeretnünk kell a hazát!” - Szívből jövő és szívhez szóló március 15-i ünnepséget tartottak a Szent Imrében
Minden évben színvonalas és látványos műsorral ünneplik március 15-ét a nyíregyházi Szent Imre Katol...
Kinek mivel telik meg a lelke arról ad hírt a cselekedete – Védőszentjüket ünnepelték a debreceni diákok
Szent József főünnepén, március 19-én dr. Krakomperger Zoltán plébános szentmisén köszöntötte a debr...
A kereszthordozás Istennel könnyebb
A kereszthordozás Istennel könnyebb
Száz éve született a Debrecenben szolgáló Mándoki Ernő piarista pap-tanár
Száz éve született a Debrecenben szolgáló Mándoki Ernő...
„Szeretnünk kell a hazát!” - Szívből jövő és szívhez szóló március 15-i ünnepséget tartottak a Szent Imrében
„Szeretnünk kell a hazát!” - Szívből jövő és...
Kinek mivel telik meg a lelke arról ad hírt a cselekedete – Védőszentjüket ünnepelték a debreceni diákok
Kinek mivel telik meg a lelke arról ad...
2018. április 06., péntek 10:41

Így készültünk húsvétra a Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskolában

„A töviskorona, amit Jézus viselt, jelképe lehet minden gonoszságnak és rossznak. Ám ha az Isten oldaláról közelítjük meg, akkor megható szimbóluma az irántunk tanúsított isteni szeretetnek. Ebből adódóan bár a bűn fonta, de a szeretet hordozta.” – mondta Eiben Tamás atya. Mi is a szeretet jelképévé szerettük volna alakítani, ezért a nagyböjti időszakban a vasárnapi szentmisére ellátogató gyerekek az oltár előtt kitett töviskoronára virágszirmokat helyezhettek el. Az összegyűlt sok-sok szirom egyértelművé tette az üzenetet...

Iskolánk hetedikesei egy pályázat kapcsán felkészültek arra: hogyan tudják kortárscsoportjaikat együttműködésre késztetni, lelki dolgokról elgondolkodtatni. Vízkereszt után most második alkalommal kipróbálhatták a tanultakat. A baráti kapcsolatok fontosságáról, a jócselekedetekről és az együttműködés fontosságáról tartottak társaiknak interaktív foglalkozásokat. Ez idő alatt az alsósok kézműveskedhettek és hazavihették a saját kezűleg elkészített alkotásokat. Az osztályok többsége megfőzte a mi vidékünkön hagyományos húsvéti ételt, a sárga túrót is.

A hetedikesek árnyjátékkal készültek húsvét ünnepére. Jézus keresztútját árnyjáték segítségével, állóképekben mutatták be iskolánk tanulóinak, a szülőknek és később a fülöpi és a geszterédi tantestületnek is. Karácsonykor mi voltunk Geszteréden lelkigyakorlaton, most pedig ők viszonozták a látogatást. Az árnyjáték után Eiben Tamás atya vezetésével lelkigyakorlaton, majd pedig szentmisén vettünk részt.

Nagy csütörtökön Nyíregyházára, az olajszentelési misére látogattunk el, többségében mi pedagógusok.  A gyönyörű templom, a csodálatos kórus, a papok megismételt fogadalma, az olajszentelés különleges szertartása ünnepélyessé tette a szentmisét. Felemelő érzés volt mindennek részese lenni!

 • Galéria:
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08
  • 09
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

NEKtek! – Veletek!
Készüljünk együtt
az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra

A Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye központi programja 2018-2019
Debrecenben a Megtestesülés Templomban
(4032 Debrecen Borbíró tér 9.)

PROGRAM

Naptár

« Március 2019 »
H K Sze Cs P Szo V
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31