Új kápolnát szenteltek fel a Báthory István Katolikus Általános Iskola, Gimnázium és Szakgimnáziumban
2018. december 11-én jelentős történt intézményünk életében, hiszen új kápolnával gazdagodott iskolá...
Együtt halad az úton a plébánia és az egyházmegyei fenntartású középiskola
Több alkalommal is érintettük már oldalunkon az ifjúságpasztoráció azon kérdését, amely külön-külön ...
Ismét Gyimesfelsőlokon járt a „Debreceni Mikulás”
A Sziklára Épített Ház Alapítvány képviselői minden évben Szent Miklós napjára ösztöndíjakkal és ajá...
Megjelent az Öröm-Hír karácsonyi száma
A tartalomból:
„Ébredj ember mély álmodból!” — Palánki Ferenc debrecen-nyíregyházi megyéspüspö...
Új kápolnát szenteltek fel a Báthory István Katolikus Általános Iskola, Gimnázium és Szakgimnáziumban
Új kápolnát szenteltek fel a Báthory István Katolikus...
Együtt halad az úton a plébánia és az egyházmegyei fenntartású középiskola
Együtt halad az úton a plébánia és az...
Ismét Gyimesfelsőlokon járt a „Debreceni Mikulás”
Ismét Gyimesfelsőlokon járt a „Debreceni Mikulás”
Megjelent az Öröm-Hír karácsonyi száma
Megjelent az Öröm-Hír karácsonyi száma
2018. április 06., péntek 10:41

Így készültünk húsvétra a Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskolában

„A töviskorona, amit Jézus viselt, jelképe lehet minden gonoszságnak és rossznak. Ám ha az Isten oldaláról közelítjük meg, akkor megható szimbóluma az irántunk tanúsított isteni szeretetnek. Ebből adódóan bár a bűn fonta, de a szeretet hordozta.” – mondta Eiben Tamás atya. Mi is a szeretet jelképévé szerettük volna alakítani, ezért a nagyböjti időszakban a vasárnapi szentmisére ellátogató gyerekek az oltár előtt kitett töviskoronára virágszirmokat helyezhettek el. Az összegyűlt sok-sok szirom egyértelművé tette az üzenetet...

Iskolánk hetedikesei egy pályázat kapcsán felkészültek arra: hogyan tudják kortárscsoportjaikat együttműködésre késztetni, lelki dolgokról elgondolkodtatni. Vízkereszt után most második alkalommal kipróbálhatták a tanultakat. A baráti kapcsolatok fontosságáról, a jócselekedetekről és az együttműködés fontosságáról tartottak társaiknak interaktív foglalkozásokat. Ez idő alatt az alsósok kézműveskedhettek és hazavihették a saját kezűleg elkészített alkotásokat. Az osztályok többsége megfőzte a mi vidékünkön hagyományos húsvéti ételt, a sárga túrót is.

A hetedikesek árnyjátékkal készültek húsvét ünnepére. Jézus keresztútját árnyjáték segítségével, állóképekben mutatták be iskolánk tanulóinak, a szülőknek és később a fülöpi és a geszterédi tantestületnek is. Karácsonykor mi voltunk Geszteréden lelkigyakorlaton, most pedig ők viszonozták a látogatást. Az árnyjáték után Eiben Tamás atya vezetésével lelkigyakorlaton, majd pedig szentmisén vettünk részt.

Nagy csütörtökön Nyíregyházára, az olajszentelési misére látogattunk el, többségében mi pedagógusok.  A gyönyörű templom, a csodálatos kórus, a papok megismételt fogadalma, az olajszentelés különleges szertartása ünnepélyessé tette a szentmisét. Felemelő érzés volt mindennek részese lenni!

 • Galéria:
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08
  • 09
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

NEKtek! – Veletek!
Készüljünk együtt
az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra

A Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye központi programja 2018-2019
Debrecenben a Megtestesülés Templomban
(4032 Debrecen Borbíró tér 9.)

PROGRAM

Naptár

« December 2018 »
H K Sze Cs P Szo V
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31