Intézményvezetői és gazdaságvezetői tanácskozást tartottak a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye Püspöki Hivatalában
A Debrecen-Nyíregyházi egyházmegye 10 köznevelési és 3 szociális intézményének intézményvezetői és g...
A legjobb dolog, ami veled történhet, hogy betölt a Szentlélek - Szentlélek szemináriumra várják a jelentkezőket a debreceni Szent László-templomban
 Mit ígér a Szentlélek? CSODÁKAT, több örömöt, hitet, erőt, békét, szeretetet, testi és lelki g...
Különleges értékkel gyarapodott az egyházmegye Könyvtára
A Mátyás emlékév alkalmából megjelent Flavius Blondus (1392-1463) „Az újraálmodott Róma – Roma Insta...
Intézményvezetői és gazdaságvezetői tanácskozást tartottak a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye Püspöki Hivatalában
Intézményvezetői és gazdaságvezetői tanácskozást tartottak a Debrecen-Nyíregyházi...
A legjobb dolog, ami veled történhet, hogy betölt a Szentlélek - Szentlélek szemináriumra várják a jelentkezőket a debreceni Szent László-templomban
A legjobb dolog, ami veled történhet, hogy betölt...
„Az igazságra és csakis az igazságra törekedj…” - Ökumenikus imahéten imádkoznak a krisztushívők egységéért 2019. január 20-27-ig
„Az igazságra és csakis az igazságra törekedj…” -...
Különleges értékkel gyarapodott az egyházmegye Könyvtára
Különleges értékkel gyarapodott az egyházmegye Könyvtára
2018. április 13., péntek 13:26

Nem ellenőrzés, hanem részesedés az egyházközség örömében

A képviselőtestülettel is találkozott a megyéspüspök a kánoni vizitáción

Mint arról már korábban is hírt adtunk, a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegyében Palánki Ferenc megyéspüspök 2018. április 12-én megkezdte két napos kánoni látogatását a plébániákon. Először a debreceni Szent Anna-székesegyház plébániáját látogatta meg, majd este 6 órakor szentmisét mutatott be a templomban és ezt követően találkozott a közösség képviselőtestületének tagjaival. Másnap, 13-án, megtekintette a plébánia filiáiban, Mikepércsen és a debreceni Homokkertben található kápolnákat, a plébánia területén működő egyházmegyei iskolát, délután pedig részt vett az elsőáldozók szüleinek tartott szülőértekezleten.

Krakomperger Zoltán plébános az esti szentmise elején köszöntötte Palánki Ferenc megyéspüspököt a hívek jelenlétében, majd gondolataiban történelmi jelentőségűnek nevezte a főpásztori látogatást, hiszen ez nem csupán az egyházközség adminisztratív életét tartalmazza, hanem ennél sokkal többet. Mint fogalmazott: „A részegyház főpásztora a hívek egységének a látható jele, szimbóluma és eszköze, titokként az egyház misztériumához rendel bennünket, hisz mi magunk is szeretnénk Krisztus titokzatos testévé válni, amelyhez szükségünk van Istentől küldött pásztorokra.”

Palánki Ferenc megyéspüspök bevezető gondolataiban kifejtette, beiktatása óta (2015. november 14.) most jutott arra lehetőség, hogy meglátogassa az egyházmegye plébániáit. A főpásztor hangsúlyozta, látogatása nem ellenőrzés, hanem részesedés az egyházközség örömében.

A szentmise után a képviselőtestületi tagokkal találkozott. Kifejtette, a testület egyik legfontosabb szerepe, hogy a hívek gondolatait, örömeit, bánatait, véleményét közvetítse a plébános felé, valamint segítse az egyházközség vezetőjének munkáját. Zoltán atya a plébánosi szolgálata mellett a püspökségen irodaigazgatói feladatainak is eleget tesz, valamint az egri szeminárium professzoraként aktívan részt vesz a kispapok oktatásában-nevelésében.

Továbbá a főpásztor örömmel konstatálta, hogy a plébánia felújítása elkészült, majd a templom tornyának renoválásához szükséges anyagi támogatásáról is biztosította az egyházközséget. A rendkívüli alkalmat megragadva pedig meghívta a testületet az egyházmegye fennállásának 25 évfordulójára tervezett 2018. május 31-június 2-ig tartó 3 napos jubileumi ünnepségére. A központi rendezvény 31-én este 6 órakor Bosák Nándor nyugalmazott püspök ezüstpüspöki szentmiséjével kezdődik. Másnap, június 1-én a hívek az Eucharisztikus Világkongresszus missziós keresztjét fogadják, majd június 2-án, szombaton délelőtt 10 órakor ünnepi szentmise lesz, amelyen részt vesznek  az MKPK tagjai, valamint a határon túli magyar egyházmegyék főpásztorai is. A szentmise főcelebránsa Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek lesz.

A püspök atya jubileumi ünnepség szervezésére, lebonyolítására is kérte a testületi tagok munkáját, segítségét.

A főpásztori a látogatások formáját a Püspöki Kongregáció, 2004. február 22-én kiadott Apostolorum successores (Apostolok utódai) kezdetű direktóriuma irányelvei határozzák meg. Ennek megfelelően a püspök atya szentmisét mutat be az egyházközségben, találkozik a plébánossal és a többi ott szolgáló pappal, szerzetessel, a hívekkel, a plébánia területén lévő egyházmegyei iskola vezetésével, bepillantást nyer a képviselőtestület, hitoktatók munkájába, meglátogat más intézményeket, de ez a látogatás arra is lehetőséget biztosít, hogy az egyházközség néhány betegével találkozzon. Az egyházmegye püspöke a látogatás során a plébánia vagyonkezelésének és fenntartásának vizsgálatát sem mulasztja el. Megtekinti a szent helyeket, a liturgikus felszereléseket, a többi javakat és az egyházközség hivatalos dokumentumait.

Sajtóiroda

Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye

 • Galéria:
  • 7M7A0502-1
  • 7M7A0507-1
  • 7M7A0509-1
  • 7M7A0511-1
  • 7M7A0512-1
  • 7M7A0514-1
  • 7M7A0517-1
  • 7M7A0519-1
  • 7M7A0528-1
  • 7M7A0532-1
  • 7M7A0535-1
  • 7M7A0541-1
  • 7M7A0542-1
  • 7M7A0543-1
  • 7M7A0544-1
  • 7M7A0547-1
  • 7M7A0553-1
  • 7M7A0555-1

NEKtek! – Veletek!
Készüljünk együtt
az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra

A Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye központi programja 2018-2019
Debrecenben a Megtestesülés Templomban
(4032 Debrecen Borbíró tér 9.)

PROGRAM

Naptár

« Január 2019 »
H K Sze Cs P Szo V
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31