Augusztus 15-én Mária mennybevételét ünnepeljük
A Katolikus Egyház augusztus 15-én, szerdán Szűz Mária halálát és mennybevételét, vagyis Nagyboldoga...
„Magyar szentjeink nyomában” - Napközis tábor Ajakon
Az Ajaki Római Katolikus Plébánia az egyházközségünk legfiatalabb tagjai részére július 31– augusztu...
Szent István Camino online zarándokút
Az út során az Istennel és önmagával való találkozás élményét fogja kapni. Lehetősége lesz élet...
Nagyboldogasszony templom búcsúja Ajakon
„A szeplőtelen Szűz, aki megőriztetett az eredendő bűn minden szeplőjétől, földi életének végeztével...
Augusztus 15-én Mária mennybevételét ünnepeljük
Augusztus 15-én Mária mennybevételét ünnepeljük
„Magyar szentjeink nyomában” - Napközis tábor Ajakon
„Magyar szentjeink nyomában” - Napközis tábor Ajakon
Szent István Camino online zarándokút
Szent István Camino online zarándokút
Nagyboldogasszony templom búcsúja Ajakon
Nagyboldogasszony templom búcsúja Ajakon
2018. május 08., kedd 14:42

Sanctus-Stephanus Kárpát-medencei versmondó verseny

"A mélységből kiáltok Hozzád...". A Mária Rádió az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye együttműködésével államalapító Szent István királyunk emlékének tiszteletére versmondó versenyt hirdetett magyarországi és határon túli magyar középiskolás diákok számára.
A Báthory István Katolikus Általános Iskola, Gimnázium és Szakgimnázium tanulói közül két fő kapott esélyt arra, hogy szavalatával megcsillogtathassa tehetségét. A helyi fordulót követően, a 10. A osztály humán csoportjának tanulója, Balogh Márk, és a 10. B osztályos Csordás Ivett jutott el az országos döntőre, amelyre 2018. április 14-én került sor Budapesten, a Szent Margit Gimnáziumban. A verseny fővédnöke: Dr. Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom- budapesti érsek. A zsűri elnöke: Tóth Auguszta, a Nemzeti Színház művésze, Jászai Mari - díjas színművész volt.
A nagy lehetőséget, az országos döntőt alapos, lelkiismeretes munka előzte meg. Felkészítő tanáraik, Vona Éva, színész, drámapedagógus, Tanyik Józsefné és Karczub Csilla, magyar nyelv és irodalom szaktanárok elkötelezetten csiszolgatták tanítványaik próbálkozásait. Csodálatos érzés volt látni, ahogyan a kezdeti bizonytalanságok után hogyan érik meg diákjaink szívében a választott költemény, hogyan válik személyessé, igazzá, sajáttá minden kimondott szó. Izgatottan álltak ki a nagy előadóterem színpadára, ahol a félelem magabiztossággá, az izgalom szenvedéllyé vált, és iskolánk mindkét tanulójának előadása elsöprő sikert aratott mind a zsűri, mind pedig a nézőközönség körében.
A versenyen első helyezést ért el Balogh Márk (10. A) , akinek jutalma, hogy 2018. augusztus 20-án, Szent István király ünnepén a Szent István Bazilika előtti téren
elmondhatja díjnyertes versét. Csordás Ivett (10.B) szintén meggyőző előadásáért különdíjban részesült az I. korcsoportban (9-10. évfolyam).
Sok-sok élménnyel, tapasztalattal és örömmel hagyták el a gyerekek a verseny színhelyét, megerősítve azt az elhatározásukat, hogy mindenképpen tovább szeretnék járni ezt az utat.

Karczub Csilla
magyar nyelv és irodalom szakos tanár


NEKtek! – Veletek!
Készüljünk együtt
az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra

A Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye központi programja 2018-2019
Debrecenben a Megtestesülés Templomban
(4032 Debrecen Borbíró tér 9.)

PROGRAM

Naptár

« Augusztus 2018 »
H K Sze Cs P Szo V
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31