Egy óra szentségimádás, amely minden nemzetet összeköt 2019. 11. 23. Krisztus Király ünnepének előestéjén
"Amikor Jézus Krisztus feltámadása után búcsúzott tanítványaitól, elküldte őket az egész világra, ho...
Második alkalommal tartottak tehetségkutató versenyt a nyírtelki általános iskolában
II. "Ismerd meg a Szentírást!" tehetségkutató versenyt tartottak Nyírteleken, a Szent Anna Katolikus...
„Hálát adok, hogy az Úrnak eszköze lehettem ” – Bemutatták Berszán Lajos atya portrékötetét
Könyvbemutatóra és kerekasztal-beszélgetésre hívták az érdeklődőket 2019. november 5-én a debreceni ...
Egy óra szentségimádás, amely minden nemzetet összeköt 2019. 11. 23. Krisztus Király ünnepének előestéjén
Egy óra szentségimádás, amely minden nemzetet összeköt 2019....
Az ételosztás kezdetére a nap is kisütött, a szeretet hatása a természetben is megnyilvánult – Több száz önkéntes mond igent a hat hónapig tartó krízisidőben, Debrecenben
Az ételosztás kezdetére a nap is kisütött, a...
Második alkalommal tartottak tehetségkutató versenyt a nyírtelki általános iskolában
Második alkalommal tartottak tehetségkutató versenyt a nyírtelki általános...
„Hálát adok, hogy az Úrnak eszköze lehettem ” –   Bemutatták Berszán Lajos atya portrékötetét
„Hálát adok, hogy az Úrnak eszköze lehettem ”...
2018. július 25., szerda 10:05

Háromnapos kerékpáros zarándoklaton vettek részt az ajakiak

Az ajaki Nagyboldogasszony Plébánia közössége, fiatalok és idősebbek 12. alkalommal indultak el Máriapócsra kerékpárral 2018. 07. 17-én.
2018 szeptemberétől iskolánk a Debrecen- Nyíregyházi Egyházmegye fenntartásában működik, ezért az ez évi zarándoklatunkat katolikus intézményünk diákjainak, dolgozóinak bevonásával szerveztük.
A három napos zarándoklatunk során meglátogattuk Nyírkarászban az idősek otthonában élő szép korúakat, köztük a városunkból származókat. Imával és énekekkel köszöntöttük, majd szentképpel és szívhez szóló gondolatokkal ajándékoztuk meg őket. Baktalórántházára érkezve betértünk a felújított római katolikus templomba, ahol Lázár István atya gitár kíséretével Mária énekeket énekeltünk. Máriapócson az esti mise keretében Németh István tanítását hallgattuk, aki nagy örömünkre újmisés áldásban is részesített bennünket. A késő esti órákban éjszakai rózsafűzért végeztünk a kegytemplom előtti téren, ahol mécseseinket meggyújtva ajánlottuk fel imáinkat szeretteinkért.
Másnap a könnyező Szűzanya oltáránál Zuró József, Gáspár Mátyás és Galsi János atyával görög katolikus liturgián vettünk részt. A délutáni órákban a testi és lelki felüdülésben bízva indultunk Nyírbátorba, a minorita templomba és a Sárkány fürdőbe, erőnket próbára téve a szakadó esőben.
A zarándoklatunk harmadik napján Pásztor Károly atya meghívására, vele közösen jártuk végig a „Házastársak útját”, mely során az imák és a tanítások mélyen megérintették valamennyiünk szívét.
Több mint 100 km kerékpározás után kissé fáradtan, de lelkileg annál inkább megerősödve érkeztünk haza, majd a templom csendjében hálát adtunk minden áldásért és kegyelemért, amit a zarándoklatunk során kaptuk. A Mária légió közössége finom vacsorával vendégelt meg minket.
Hitünkben megerősödve az egyházközségünket szolgáló, összetartó közösséggé kovácsolódtunk a kerékpáros zarándoklatunk során. A jó Isten segítségében és áldásában bízva reménykedünk, hogy a jövőben is eljuthatunk és együtt imádkozhatunk a Szűzanyához.
Köszönetünket fejezzük ki Debrecen- Nyíregyházi Egyházmegyének a támogatásért, munkájukra Isten áldását kérjük.

Gáspár Mátyás
plébános
Bezzeghné Szopkó Ildikó,
Tormáné Kovács Valéria pedagógusokA

  • Galéria:
    • ajak1
    • ajak2

Free Joomla templates by L.THEME