Országos sikert ért el a nyírbátori diákunk
A 2018/2019. tanévben ismét meghirdetette országos Bölcs- Ész Tanulmányi Versenyét a Pázmány Péter K...
„Jöjjetek, mert már minden készen van!” (Lk 14,17) - A Nők Ökumenikus Világimanapja idei házigazdája a Szent Anna Egyházközség lesz
A Tiszántúli Református Egyházkerületi Nőszövetség 27. alkalommal szervezi meg a Nők Ökumenikus Vilá...
Az igazi arcunkat keressük, hogy örömünk teljes legyen - Megkezdődött a Szentlélek szeminárium Debrecenben
A debreceni Szent László Domonkos Plébánián várakozáson felüli az érdeklődés a február 14-én elindul...
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek is részt vesz Pócspetriben a megemlékezésen
Nagy eseményre készülnek Pócspetri hívei, hiszen először köszönthetnek bíborost a templomukban. Dr. ...
Országos sikert ért el a nyírbátori diákunk
Országos sikert ért el a nyírbátori diákunk
„Jöjjetek, mert már minden készen van!” (Lk 14,17) - A Nők Ökumenikus Világimanapja idei házigazdája a Szent Anna Egyházközség lesz
„Jöjjetek, mert már minden készen van!” (Lk 14,17)...
Az igazi arcunkat keressük, hogy örömünk teljes legyen - Megkezdődött a Szentlélek szeminárium Debrecenben
Az igazi arcunkat keressük, hogy örömünk teljes legyen...
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek is részt vesz Pócspetriben a megemlékezésen
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek is részt vesz...
2018. október 09., kedd 09:10

A Lélek erőterében - Zarándokház szentelés és bérmálás Jánkmajtison

Egy kisebb katolikus közösség életében, mindig meghatározó jelentőségű, amikor püspököt köszönthetnek körükben. Nem volt ez másként, 2018. október 07.-én sem, amikor Bosák Nándor nyugalmazott püspök látogatott el hozzánk, Jánkmajtis középkori templomába, hogy a szépen felújított, a csonka-Szatmár katolikus hitéletét bemutató egyháztörténeti gyűjtemény épületét, valamint a plébániából kialakított „Jánki Lukács Zarándokázat megáldotta és plébánia közösségeink 7 fiataljának kiszolgáltatta, a bérmálás szentségét.

A szentmise kezdetén a hívek nevében Gyöngyösi László, a bérmálkozó fiatalok nevében pedig Dobos Alpár köszöntötte püspök atyát. A szentmisében a bérmálkozók olvasták a napi szentírási részleteket. A bérmálás szentségének kiszolgáltatása előtt Bosák Nándor püspök — kapcsolódva a napi evangéliumhoz —, a hit és a család fontosságáról beszélt. Örömét fejezte ki a bérmálkozó fiataloknak, amiért a Szentlélektől indítva, igent mondtak Isten hívó szavára.
A püspök atya hangsúlyozta, a fiatalok döntésük szerint a szeretet útján akarnak továbbhaladni másokkal együtt járva, egy közösségben. Hiszen a keresztény hit, közösségi élet. A közösségben megtapasztalhatják azt, hogy együtt vagyunk másokkal, együtt járunk másokkal és segítjük egymást. Mindezeknek az értékeknek legfontosabb színtere a keresztény család.
A szentmise végén a bérmálkozott fiatalok köszönetet mondtak püspök atyának a szentség kiszolgáltatásáért, és Bökő Péter plébános atyának a lelki vezetésért, a felkészítésért. Természetesen, köszönet és hála illet mindenkit, akik bármilyen módon hozzájárultak az alkalom méltóságteljes megünnepléséhez.

Az ünnepség méltó befejezése volt, az egyháztörténeti gyűjtemény épületének és a felújított plébánia-zarándokháznak a megáldása. A zarándokház tavasztól őszig, a táborozni vágyó hittancsoportok, egyházi iskolák lelkigyakorlatos csoportjai és egyéni elcsendesedésre vágyó hívek számára kíván szállás és lelki hajlék lenni.
Az ünnepség végén, a hívek szerény agapé keretében adtak hálát a Jóistennek a gyönyörű időért, az együtt eltöltött ünnepi órákért. Tudjuk, a ránk bízott munka nem ért véget: a házat és a közösségi teret élettel kell betölteni, s ez csak a Lélek megszentelő és szolgálatra hívó erőterében lehetséges. Ezzel a lelkülettel szeretnénk szolgálni, a hozzánk betérőket a jövendőben.

Rostásné Gocs Rozália
fotók: Kicska Bence

 • Galéria:
  • IMG_4103
  • IMG_4141
  • IMG_4244
  • IMG_4246
  • IMG_4258
  • IMG_4270
  • IMG_4273

NEKtek! – Veletek!
Készüljünk együtt
az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra

A Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye központi programja 2018-2019
Debrecenben a Megtestesülés Templomban
(4032 Debrecen Borbíró tér 9.)

PROGRAM

Naptár

« Február 2019 »
H K Sze Cs P Szo V
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28