Országos sikert ért el a nyírbátori diákunk
A 2018/2019. tanévben ismét meghirdetette országos Bölcs- Ész Tanulmányi Versenyét a Pázmány Péter K...
„Jöjjetek, mert már minden készen van!” (Lk 14,17) - A Nők Ökumenikus Világimanapja idei házigazdája a Szent Anna Egyházközség lesz
A Tiszántúli Református Egyházkerületi Nőszövetség 27. alkalommal szervezi meg a Nők Ökumenikus Vilá...
Az igazi arcunkat keressük, hogy örömünk teljes legyen - Megkezdődött a Szentlélek szeminárium Debrecenben
A debreceni Szent László Domonkos Plébánián várakozáson felüli az érdeklődés a február 14-én elindul...
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek is részt vesz Pócspetriben a megemlékezésen
Nagy eseményre készülnek Pócspetri hívei, hiszen először köszönthetnek bíborost a templomukban. Dr. ...
Országos sikert ért el a nyírbátori diákunk
Országos sikert ért el a nyírbátori diákunk
„Jöjjetek, mert már minden készen van!” (Lk 14,17) - A Nők Ökumenikus Világimanapja idei házigazdája a Szent Anna Egyházközség lesz
„Jöjjetek, mert már minden készen van!” (Lk 14,17)...
Az igazi arcunkat keressük, hogy örömünk teljes legyen - Megkezdődött a Szentlélek szeminárium Debrecenben
Az igazi arcunkat keressük, hogy örömünk teljes legyen...
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek is részt vesz Pócspetriben a megemlékezésen
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek is részt vesz...
2018. október 11., csütörtök 11:20

Csapatépítő hétvégét tartottak a debreceni Szent László Szakkollégiumban

A debreceni Szent László Katolikus Szakkollégium régi alapjaival és új arculatával megkezdte idei, 2018/19-es tanévét, melyet a kollégium vezetősége és lakói számára szervezett csapat-építő hétvégével indított szeptember 14-16-án.

A kollégium jelentős változáson esett át: Palánki Ferenc debrecen-nyíregyházi megyéspüspök új igazgatót nevezett ki az intézmény élére Törő András atya személyében, továbbá a vezető-ség a megüresedett helyekre nagyon sok új diákot vett fel. A csapatépítő hétvége célja a mos-tani, régi és új tagokkal egyaránt bővelkedő közösség egybekovácsolása volt.
A programok pénteken este szentmisével és egy kerti grillezéssel kezdődtek, amit kötetlen beszélgetés követett. Másnap városnéző túrára indult a csapat. Részt vettek egy stadiontúrán a Nagyerdei Stadionban, majd ellátogattak a nagy múlttal rendelkező debreceni Református Kollégiumba, ahol a kollégisták megismerkedhettek az iskola és a város történelmével. Végül vasárnap szentmisével és egy közös ebéddel fejezték be a csapatépítő hétvégét. Ezen a hétvé-gén sor került még a szokásos évnyitó kollégiumi nagygyűlés megtartására is, amikor a veze-tőség és a diákbizottság felvázolta a lakóknak az idei tanév követelményeit, elképzeléseit, további programjait.

A szakkollégium, az alapszabályzatában leírt, három pilléréből (szakmaiság, vallásosság, kö-zösségi élet) kettőnek az erősítését már elkezdték ezen a hétvégén. A harmadik, a szakmaiság fejlesztése még csak ezután fog következni. A csapatépítőn lefektetett alapokkal a kollégium lakói sikeres tanévnek nézhetnek elébe.

Mokánszki János
diákbizottsági tag

  • Galéria:
    • kép

NEKtek! – Veletek!
Készüljünk együtt
az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra

A Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye központi programja 2018-2019
Debrecenben a Megtestesülés Templomban
(4032 Debrecen Borbíró tér 9.)

PROGRAM

Naptár

« Február 2019 »
H K Sze Cs P Szo V
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28