Jubiláló papokért mutatott be hálaadó szentmisét Palánki Ferenc megyéspüspök
A Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegyében a májusi papi rekollekció a papszentelések időszakának kezdete...
Baktalórántházán is köszöntötték a Szűzanyát
„Máriát dicsérni, hívek jöjjetek, mert ő fogja kérni fiát értetek..”
A baktalórántházi hívek, é...
Tánc és énekművész palánták mutatták be tehetségüket Mátészalkán
Széchenyi István Katolikus Német Nemzetiségi Általános Iskola és Óvoda tanulói művészeti gálaműsorra...
Csodákat várnak a debreceni Szent László domonkos plébánián - Tokodi László OP szerzetes atyával beszélgetünk
Szent Domonkost ábrázoló képet helyeznek el a debreceni Szent László domonkos templomban, amit május...
Jubiláló papokért mutatott be hálaadó szentmisét Palánki Ferenc megyéspüspök
Jubiláló papokért mutatott be hálaadó szentmisét Palánki Ferenc...
Baktalórántházán is köszöntötték a Szűzanyát
Baktalórántházán is köszöntötték a Szűzanyát
Tánc és énekművész palánták mutatták be tehetségüket Mátészalkán
Tánc és énekművész palánták mutatták be tehetségüket Mátészalkán...
Csodákat várnak a debreceni Szent László domonkos plébánián - Tokodi László OP szerzetes atyával beszélgetünk
Csodákat várnak a debreceni Szent László domonkos plébánián...
2019. március 12., kedd 09:35

Egyházmegyei Szavalóverseny kerületi elődöntőjét tartották Debrecenben

2019. március 9-én tartottuk az Egyházmegyei Szavalóverseny elődöntőjét a Debreceni Esperesi Kerület és a Berettyóújfalui Esperesi Kerület hittanosai számára. A versenynek a Szent József Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium adott otthont, amelyet dr. Krakomperger Zoltán plébános atya bevezető szavait követően, Palánki Ferenc debrecen-nyíregyházi megyéspüspök nyitott meg.

A négy kategóriába 52 gyermek jelentkezett, Debrecenből, Hajdúszoboszlóról, Balmazújvárosból, Berettyóújfaluból, Nyíradonyból.

A helyezettek, akik továbbjutottak a 2019. március 30-i döntőre:

1-2. osztályosok:
Arany fokozat: Tenkely Kata; Nyitrai Zsombor
Ezüst fokozat: Tar Liliána; Vincze Boglárka
Bronz fokozat: Kiss-Mercs Szonja; Hegymegi Nándor

3 – 4. osztályosok:
Arany fokozat: Puj Krisztián
Ezüst fokozat: Szabó Lili
Bronz fokozat: Moldoványi Ádám

5 – 6. osztályosok:
Arany fokozat: Fekete Bernadett
Ezüst fokozat: Tóth Péter Mátyás
Bronz fokozat: Ugrai Richárd

7 – 8. osztályosok:
Arany fokozat: Nagy Laura
Ezüst fokozat: Bot Panna Rózsa
Bronz fokozat: Györgyfi Zétény Sándor

Szeretnénk köszönetünket kifejezni a mindazoknak, akik segítették a verseny megszervezését, lebonyolítását, az Egyházmegyei Lelkipásztori Intézetének, a Szent József Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium vezetőségének, Dr. Krakomperger Zoltán plébános atyának ,a Debreceni és Berettyóújfalui Esperesi Kerület hitoktatóinknak.

Feketéné Nagy Magdolna
hitoktatási koordinátor

  • Galéria:
    • Szavalóverseny1-1
    • Szavalóverseny2-1
    • Szavalóverseny3-1
    • Szavalóverseny4-1
    • Szavalóverseny5-1

NEKtek! – Veletek!
Készüljünk együtt
az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra

A Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye központi programja 2018-2019
Debrecenben a Megtestesülés Templomban
(4032 Debrecen Borbíró tér 9.)

PROGRAM

Naptár

« Május 2019 »
H K Sze Cs P Szo V
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31