Megjelent az Öröm-hír, a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye lapjának 2020. évi húsvéti száma
A világban, hazánkban kialakult járvány mindannyiunkat ismeretlen helyzet elé állított. A jelen álla...
„Aki hisz énbennem, ha meghal is, él”. Te hiszed-e ezt? – Palánki Ferenc megyéspüspök gondolatai nagyböjt ötödik vasárnapján
Most különleges utat, a hit útját járjuk, mert nem jöhetnek a hívek a templomba, nem érezhetjük fizi...
Senki sem menekülhet meg önmagában – Ferenc pápa rendkívüli Urbi et Orbi áldása a járvány idején
Ferenc pápa március 27-én, pénteken imát vezetett és rendkívüli, teljes búcsúval járó Urbi et Orbi á...
Nagy horderejű változás az oktatásban egyetlen hétvége alatt – Molnár Katalin EKIF főigazgatóval az egyházmegyénk fenntartása alatt működő iskoláink jelenlegi életéről – a digitális oktatásról – beszélgettünk
Nagy horderejű változás az oktatásban egyetlen hétvége alatt...
Megjelent az Öröm-hír, a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye lapjának 2020. évi húsvéti száma
Megjelent az Öröm-hír, a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye lapjának 2020....
„Aki hisz énbennem, ha meghal is, él”. Te hiszed-e ezt? – Palánki Ferenc megyéspüspök gondolatai nagyböjt ötödik vasárnapján
„Aki hisz énbennem, ha meghal is, él”. Te...
Senki sem menekülhet meg önmagában – Ferenc pápa rendkívüli Urbi et Orbi áldása a járvány idején
Senki sem menekülhet meg önmagában – Ferenc pápa...
2019. április 26., péntek 09:02

“Isten lelkének erejében” - Ajaki fiatalok is részt vettek a lengyelországi Katolikus Ifjúsági Találkozón

Az Ajaki Római Katolikus Egyházközség fiataljait Karol Burda atya hívta meg a Przemyśl-i Érsekség XXVI. Katolikus Ifjúsági Találkozójára (SMAP), amelyet az idén 2019. április 12-14-én Dukla-ban rendeztek. Jelmondata: “sten lelkének erejében”.

Először volt lehetőségünk részt venni az ifjúsági találkozón, melyet mindig a Virágvasárnapot megelőző hétvégén tartanak a Przemyśl-i Egyházmegye érseke és a jelenlévő püspökök vezetésével, azon fiatalok sokaságát gyűjtve össze, akik egy lelki közösséget alkotnak ezen a három napon.
Idén 4500 fiatal érkezett a találkozóra nemcsak a Przemyśl-i Érsekség különböző részeiből, hanem külföldről is: Szlovákiából a Kassai Egyházmegyéből, Ukrajnából a Munkácsi Egyházmegyéből, és a mi lelkes kis csoportunk a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegyéből hazánkat is képviselve. A csoportunkban az Ajaki Tamási Áron Katolikus Általános Iskola tanulói, középiskolás diákok (volt tanítványaink), iskolánk pedagógusai és a „Szent Kamill Leányai” Szerzetes Intézmény két nővére utazott a találkozóra.

Egyidőben három helyszínen zajlottak a pénteki és a szombati programok, hogy így együtt dicsérhessük Istent és valljuk meg a hitünket, közösen énekelve a találkozó himnuszát, melynek kezdősorai: “Szállj le ránk, Szentlélek, / hogy Benned újjászülessünk! / Egyedül te vagy képes a föld arcát megújítani!”

A pénteki nap nyitányaként Jézus Krisztus gyógyító erejéről hallhattunk tanúságtételt azoktól a fiataloktól, akik részt vettek a panamai Ifjúsági Világtalálkozón, majd Jézus keresztútját jártuk végig Józef Michalik érsek vezetésével. Ezt követően a fiatalok megvallották, hogy a Krisztushoz való visszatérés – a mai rohanó világunkban – az egyetlen mennybe vezető út. Zárásként az Ukrajnából érkezett Milan Sasik püspök üdvözölte a találkozó résztvevőit.

A szombati nap szentmisével vette kezdetét, majd a fiatalok kis csoportokban a Szentlélek gyümölcseiről beszélgettek, a nemzetközi csoportok közös nyelve az angol volt.
Az Úrangyala imádság elmondását és a közös ebédet követően többféle lehetőséget kínáltak fel a szervezők:
- “Ábrahám sátorában” az evangéliumról lehetett elmélkedni az atyák vezetésével,
- a stadion színpadán helyi és országosan ismert együttesek adtak koncertet,
- a templomokban “Csendes imában” lehetett elmélyülni.
A mi csoportunk Barwinekre, a szlovák-lengyel határra utazott vissza délután, ahol Bernard Bober Kassa-i érsek köszöntötte a résztvevőket, elmondta, hogy mennyire örül annak, hogy ilyen sok fiatal van jelen ezen az eseményen, ezáltal együtt építjük a Szentlélek erejében a Lélek Európáját. A határon az olvasmányok és az Isteni Irgalmasság rózsafüzérének elimádkozása lengyel, szlovák, ukrán és magyar nyelven hangzott el, a mi aktív részvételünkkel. Ahol ilyen sok fiatal összegyűlik az Úr nevében, abból világosan látszik, hogy a “Katolikus Egyház” megszakítás nélkül folytatódik – zárta Adam Szal Przemyśl-i érsek a határokon átívelő találkozót.
Szombat este a Szent Kereszt imádást Adam Szal érsek vezette, melynek végén a Kereszt kézről-kézre adása által sok fiatal részesült a megbékélés szentségéből. A legerősebb kötelék – a Krisztussal való beszélgetés, az imádság.

Vasárnap, a közös reggeli imát követően, a kiscsoportos foglalkozásokon folytatódott a beszélgetés a Szentlélek gyümölcseiről és saját küldetésünkről, hivatásunkról.
11 órakor Dukla főterén gyűltek össze (az addig 3 helyszínen lévő) a találkozó résztvevői, pálmaágakkal indult a körmenet a szentmisére, mely a stadionban volt a lelkes fiatalság részvételével. A prédikációban Salvatore Pennacchio apostoli nuncius szavai arra ösztönözték a jelenlévőket, hogy úgy éljenek, ahogyan Krisztus élt, hozzanak helyes döntéseket életükben, mutassák meg bátran a világnak és vállalják fel, hogy melyik oldalon is állnak.

Hálásak vagyunk, hogy részt vehettünk az Ifjúsági Találkozón, mely lehetővé tette számunkra, hogy sok fiatallal együtt megtapasztalhattuk az emberi kedvességet, önzetlenséget a házigazdák részéről. Erőt, útmutatást és reményt kaptunk a mindennapi életünk nehézségeinek elviseléséhez. Találkozhattunk hozzánk lélekben közel álló emberekkel, akik ezáltal formálták a mi életünket is.

Minden újonnan megélt szentmise, imádság, elmélkedés, közös éneklés, körmenet, ami a bennünk élő hitet formálja, elvezet minket a legnagyobb rejtély – a Feltámadás misztériumának befogadásához. Örömteli találkozón vehettünk részt, mely hozzájárul az Istennel és az egymással való kapcsolatok elmélyítéséhez, és bizonyság arra, hogy a nemzetek közösségei csak a keresztény értékek alapjaira építhetők.

Köszönjük az Ajaki Római Katolikus Egyházközség és a szülők anyagi segítségét az utazás megvalósításához.

Köszönetünket fejezzük ki a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegyének az Ifjúsági Találkozón való részvétel költségeihez nyújtott támogatásért, Palánki Ferenc püspök úr és az egyházmegye minden dolgozójának életére és munkájára Isten áldását kérjük.

Gáspár Mátyás
plébános

Ragány Zsuzsanna
intézményvezető-helyettes

 • Galéria:
  • 10
  • 11
  • 13
  • 14
  • 15
  • 17
  • 18
  • 19
  • 2
  • 20190414_Dukla
  • 20190414_Dukla1
  • 20190414_Dukla2
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 27
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 5
  • 7
  • 8
  • 9
  • első

Free Joomla templates by L.THEME