2020. április 03., péntek 16:21

Lelki utazás virtuális térben – Közös virágvasárnap Debrecenben

Debrecenben a húsvét városi és egyházi közös ünneplését 2012-ben szervezte meg először a Főnix Rendezvényszervező Kft. A Nagytemplom mögötti Emlékkert volt a helyszíne ezeknek az alkalmaknak, ahová a Csapó utcai sétálóövezettől indulva jutottak el a néphagyományokat felmutató táncos karikázó lányok és a bibliai kort idéző jelmezesek.
A többéves tapasztalat megerősítette, hogy a gyülekezetek, egyházközségek nagycsütörtöki, nagypénteki, nagyszombati és húsvét vasárnapi egyházi ünneplését tiszteletben tartva, a virágvasárnap lehet az az ünnep, amikor a templomok falait átlépve, nagy létszámú több ezer fős közösség felekezeti hovatartozás nélkül együtt ünnepeljen Debrecenben. Természetesen előre vetítve mindig teret kapott az elkövetkező nagyhét eseményeinek a felidézése is.

2017-ben mind az esemény eddig felépített rendjében, mind létszámában újabb örömteli fejlődés történt. A felekezetek lelkészeivel, papjaival egyeztetve egy városi keresztút körvonalazódott, melynek állomásainál a különböző felekezetek képviselői fogalmazták meg üzeneteiket.

A kedvező tapasztalatnak köszönhetően azóta ez a közös keresztútjárás hagyománnyá vált. Idén a rendkívüli helyzet miatt még inkább szükségessé vált, hogy a közösséget erősítő eseménysorozat ne szakadjon meg, ezért egyedülálló módon is folytatódik. A felekezetek képviselőiés videóüzenetek formájában szólnak  a debreceniekhez.

A virtuális esemény időpontja: 2020. április 5., virágvasárnap, 16.00
A virtuális esemény linkje: https://www.facebook.com/events/521097688537479/

Az üzeneteiket megfogalmazzák:

Fekete Károly, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke
Kocsis Fülöp, a Hajdúdorogi Főegyházmegye érsek-metropolitája
Palánki Ferenc, a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye megyéspüspöke,

Asztalos Richárd, evangélikus igazgató lelkész - Debreceni Evangélikus Egyházközség
Kapin István, az Attila téri Görögkatolikus Egyházközség parókusa
Krakomperger Zoltán, a debreceni Szent Anna-székesegyház plébánosa
Sajtos Szilárd őrnagy, debreceni református tábori lelkész
Sipos Barnabás, a Debreceni Szent Háromság Magyar Ortodox Egyházközség parochusa
Szakács György, a Debrecen Kistemplomi-Ispotályi Református Egyházközség lelkésze
Tóth Sándor, baptista lelkipásztor, Debreceni Új Remény Baptista Gyülekezet

Közreműködik:

Berecz András, Kossuth-díjas énekes, mesemondó, folklórkutató

A fotó 2019-ben, a debreceni városi keresztúton készült

Öröm-hír Sajtóiroda/Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye

 

  • Galéria:
    • 7M7A3346-1