2020. május 15., péntek 11:41

Ismét 5 millió Ft-tal járult hozzá a szegény családok megsegítéséhez a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye

A Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye a rendelkezésére álló keretből ismét 5 millió Ft-ot különített el élelmiszercsomagok készítésére a rászorulók, a járvány miatt munkájukat elveszítő családok, egyedülálló emberek részére.

Az egyházmegye adományát a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegyei Karitász igazgatója, Mészáros László osztja szét a 61 működő karitászcsoport között, ahol csoportonként 110 ezer Ft összeget tudnak fordítani élelmiszer vásárlásra. Vannak olyan egyházközségek, ahol még nem működik karitatív közösség, az ott élő nehézsorsú emberekről sem feledkeznek meg.

Debrecenben május 15-én, pénteken délelőtt 11-kor a Szent Anna plébánia udvarán várták a helyi egyházközségek (Szent István-, Szent László-, Szent Anna-, Jézus Szíve-, Megtestesülés plébánia) és a környező települések (Hajdúszoboszló, Furta, Hajdúsámson, Nyíradony, Püspökladány, Nyíracsád, Berettyóújfalu) karitászvezetőit, hogy átvegyék a pénzadományt.

A nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtés a járvány kitörése miatt gyakorlatilag meghiúsult, mert a karantén meghirdetése után az adományozók nem tudták eljuttatni felajánlásaikat a gyűjtő helyekre. Éppen ezért a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye húsvét előtt is 5 millió Ft pénzadománnyal segítette az egyházmegye rászoruló családjait.

Felajánlásával Ön is csatlakozhat az adományozók köréhez. Adója 1 %-val támogathatja a Magyar Katolikus Karitászt, Adószám: 19666275-1-43 , valamint a Magyar Katolikus Egyház szolgálatait a 0011 technikai számon keresztül. Ez utóbbit érintő rendelkezése a visszavonásig érvényben van.

További pénzadományokat fogadnak a https://karitasz.hu/onlineadomany oldalon az online adományozás menü alatt azonnali bankkártyás fizetés formájában, valamint átutalással a 12011148-00124534-00100008 bankszámlaszámon.

 

Kovács Ágnes/Öröm-hír Sajtóiroda
Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye

 

 

  • Galéria:
    • 7M7A9692
    • 7M7A9695
    • 7M7A9703
    • 7M7A9711