2020. június 02., kedd 11:30

Száz másodpercig szólnak a harangok a Kárpát-medence templomaiban június 4-én, délután fél ötkor Trianon százéves évfordulójára emlékezve

A Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye egyházközségei, így a debreceni Szent Anna-székesegyház is csatlakozik azon országos kezdeményezéshez, amelyben az összes Kárpát-medencei egyházközséggel és gyülekezettel együtt 2020. június 4-én, csütörtökön magyar idő szerint 16 óra 30 perckor száz másodpercig megszólaltatják a templomok harangját, Trianon százéves évfordulójára emlékezve.

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia május 21-én megjelent ez irányú közleményében olvasható: „Aki a harangszót hallja vagy megszólaltatja harangjait, tegye ezt az imádság lelkületével, könyörögjön hazánkért, népünkért határainkon innen és túl, és Közép-Európa összes népeiért, hogy békében, szeretetben és alkotó együttműködésben építhessük közös jövőnket.”

Krakomperger Zoltán, a székesegyház plébánosa kéri a híveit, hogy a harangszó után mondjanak el egy Miatyánkot a magyar nemzet egységéért a keresztény hit védelmében, kapcsolódva ezzel a nemzeti összetartozás évéhez.

 

Öröm-hír Sajtóiroda/Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye

  • Galéria:
    • Bela