2021. január 04., hétfő 10:34

Szent II. János Pált ábrázoló életnagyságú szobor készül a pápa debreceni látogatásának emlékére

II. János Pál pápa 1991. augusztus 16-20-ig tartó első magyarországi apostoli útja során augusztus 18-án Debrecenbe látogatott, és ökumenikus imádságon vett részt a református Nagytemplomban.

Ennek a történelmi jelentőségű látogatásnak a 30. évfordulójára a debreceni Szent Anna Főplébánia elhatározta, hogy a nagy pápát ábrázoló életnagyságú bronzszobrot állíttat a Szent Anna-székesegyház lépcsőjén.

 

Az egyházközség a szobor elkészítéséhez örömmel fogad adományokat.

Az adományozás történhet személyes befizetéssel a plébánia irodájában (Szent Anna u. 21.), postai csekken, illetve banki átutalással az egyházközség számlaszámára (10702064-70424368-51100005). A postai csekken és a banki átutalásnál, kérem a következőt tüntessék fel: szoborállításra.

Dr. Krakomperger Zoltán általános helynök, a székesegyház plébánosa nevében is hálásan köszönjük az adományokat!

 

Öröm-hír Sajtóiroda/Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye

  • Galéria:
    • Debrecen_0